MWDM2L-15PCBRP-.110
Соединители D-Sub Micro-D MWDM2L-15PCBRP-.110
Разъем D Sub , Micro D, Штекер, MWDM-CBR, 15 контакт(-ов), Пайка
Соединители D-Sub Micro-D MICR D PCB 15PIN CNT JKPOST NICKEL
  • Aluminium alloy shell with nickel plating
  • Liquid crystal polymer (LCP)/ polyphenylene sulphide(PPS) insulator
  • Copper alloy pin contacts gold over nickel plating
  • Blue colour fluorosilicone rubber interfacial seal
  • Current rating is 3A, DWV is 600VAC sea level
  • Minimum insulation resistance is 5000Mohm, maximum contact resistance is 8mohm
  • Operating temperature range from -55°C to +150°C
  • Solder dipped gold plated copper alloy PCB terminals
  • Terminal length is 0.110inch